Selülit Giderici Maskeler

03.01.2015
64
Selülit Giderici Maskeler

Selülit Giderici Maske

Selülit problemi özellikle kadınlarda görülen bir sorundur ve önlemek için pek çok yöntem denenebilmektedir. Ayrıca selülit zayıf veya şişman kadınlarda görülebilecek ortak bir problemdir. Selülit kadınların büyük çoğunluğunun ortak sorunudur.

 

Selülite Neden Olan Etkenler

* Hareketsizlik durumu

* Hormonel faktörler

* Yeterli miktarda su tüketmemek

* Kan dolaşım problemleri

* Dengesiz ve yetersiz beslenme

 

Not: Genellikle kalça ve bacaklarda görülen selülitler çoğunlukla hareketsizliğe bağlı olarak görülmektedir. Bu nedenle günlük hareketliliğinizi arttırarak selülitleri minimuma indirebilirsiniz.

 

Bunun dışında sizin için derlemiş olduğumuz selülit giderici maskelerimizi kullanarak etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Diğer yandan selülit oluşan bölgelere masaj uygulamaları ile bölgelerde bulunan kılcal damarların kan dolaşımının hızlanmasını sağlayabilirsiniz.

 

Selülit Giderici Maske Tarifi

* 2 Tatlı kaşığı defne yağı

* 2 Tatlı kaşığı limon yağı

* 1 Tatlı kaşığı Türk kahvesi

* 1 Çay bardağı elma sirkesi

* 2 Tatlı kaşığı kadar biberiye yağı

 

Hazırlanışı:

* Yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm malzemelerimizi cam bir kase içerisinde güzelce karıştırıyoruz. hazırlamış olduğumuz bu karışımımızı ayak bileklerimizden başlayarak belimize kadar yavaş hareketlerle yeriderek uyguluyoruz.

* Maskeyi uygularken masaj yapmak çok daha etkili olmasını sağlayacaktır.

* Sorunlu bölgelerinizin tamamına uyguladıktan sonra streç film ile bacaklarımız ve kalçamızı sarıyoruz. (Rahat hareekt edebilmek için diz kapaklarınızı açıkta bırakmalısınız, diz kapaklarında selülit oluşumu görülmez.)

* Yaklaşık olarak yarım saat kadar maskeyi selülitli bölgelerinizde beklettikten sonra streç filmi çıkararak temizleyebilirsiniz.

* Temizlenmesi sırasında soğuk su kullanmak daha etkili sonuçlar yaratacaktır.

* Haftada 1 kez uygulanması yeterli olacaktır.

 

Selülit Giderici Ballı Maske

* 1 Tatlı kaşığı sirke

* 1 Tatlı kaşığı bal

* Bir miktar un

 

 Hazırlanışı:

Sirke ve balı iyice karıştırıyoruz ve içerisine krem kıvamını alana kadar bir miktar un ilave ediyoruz. Hazırlamış olduğumuz bu karışımımızı selülit oluşan bölgelerimize güzelce yediriyoruz ve 2 saat kadar beklettikten sonra ılık su ile temizliyoruz. Selülit giderici ballı maske haftada 2 kez uygulandığında en etkili sonuçları verecektir. 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.