Silikon Emzik Mi? Kauçuk Emzik Mi?

19.02.2015
124
Silikon Emzik Mi? Kauçuk Emzik Mi?

Silikon Emzik mi? Kauçuk Emzik mi?

Son zamanlarda kauçuk emziklerle ilgili olumsuz söylentiler etrafta dolaşıyor ve bu nedenle annelerin kararsızlığı söz konusu.Bu konuyla ilgili sizden almış olduğumuz talepler doğrultusunda merak etmiş olduğunuz tüm soruların cevaplarını detaylı bir şekilde inceleme altına aldık.

Özellikle sizleri bilgilendirmeye başlamadan önce üzerinde durmamız gereken bir nokta var, son dönemlerde haberleri yayınlanan kauçuk emziklerin içeriğinde bulunan bazı maddelerin bebek tükrüğü ile birleştiğinde kanserojen maddeleri açığa çıkardığı abartılı bir haber ve sadece kaçak üretim yapılan ürünler veya 3. dünya ülkelerinden ülkemize ithal edilen ürünler olduğu bilinmelidir. Sağlık bakanlığının son dönemlerde yapmış olduğu pek çok denetim ve detaylı testler doğrultusunda, yurt dışından güvenilir firmalardan yapılan ithalatlar sonucunda ülkemize ulaşan büyük markaların kauçuk emzikleri son derece güvenli ve tercih edilebilir nitelikte ürünler. Bu nedenle sektörde kendini ispatlamış büyük markaların ürünlerini tercih etmekte fayda var.

 

Silikon Emzik mi? Kauçuk Emzik mi? Tercih Edilmeli

Emziklerin Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

* Kauçuk emzikler çok dayanıklı ve elastik emziklerdir ayrıca bebeğinizin diş çıkarma dönemlerinde sert yapıları ile çok yardımcı bir maddedir. Ancak kauçuk emzikler yapısı gereği kauçuğun içerisine suyu çekeceğinden dolayı silikon emziklere göre daha dayanıksızdır ve daha çabuk zarar görerek yıpranırlar.

* Silikon emzikler ise silisyum maddesinden üretilmektedir ve içeriğine su almayacağı için kolay kolay bozulmazlar ancak bebeğinizin dişlerinin çıkmaya başladığı dönemlerde çok kolay bir şekilde diş darbelerinden etkilenir ve zarar görebilirler. Bu nedenle silikon emzikler dişleri henüz çıkmamış olan bebeklerin kullanması için üretilmiş emziklerdir.

* Yalnızca yenidoğan bebeklerde silikon emzik kullanılmalı ve bebek dişlerini çıkardıktan sonra güvenilir dünya markalarının kauçuk emziklerini kullanmaya başlamalısınız.

 

Silikon Emziğin Avantajları

* Silikon emzik çok yumuşak bir dokuya sahiptir ve bu nedenle annesini emen bebekler için herhangi bir yadırgama söz konusu olmaz. Bebeğiniz silikon emziğe karşı yabancılık çekmemiş olur.

* Silikon emzikler şeffaf renkte emziklerdir ve bu nedenle çok kolay bir şekilde temizlenmeleri söz konusu olacaktır.

* Isıya karşı dirençli olan silikon emzikler suda kaynatılarak kolaylıkla steril kale getirilebilmektedir, ayrıca yumuşak ve pürüssüz bir yapıya sahiptir ve bu nedenle bebeklerin en sevdiği emzik türüdür.

* Silikon emzikler kaynatılarak steril edilebildikleri gibi buharda da steril edilebilmektedirler.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.