Sivilceler İçin Karbonat Maskesi

30.12.2014
59
Sivilceler İçin Karbonat Maskesi

Sivilceler için Karbonat Maskesi

Karbonat sadece mutfakta değil pek çok alanda ve güzellik sektöründe aktif olarak kullanılmaktadır. Diş macını ve deodurant üretiminde ççoğunlukla kullanılan karbonat bune benzer pek çok temizleme ürününde kullanılmaktadır.

 

Karbonat Maskesinin Sivilcelere Etkisi Nedir?

Cilt çok fazla yağlanır ve cilt yapısı altında biriken fazla yağlanmanın birikerek iltihaplanması ile olşan sivilceler, ölü derilerin kolaylıkla atılamaması nedeniyle meydana gelmektedir. Böylece tıkanan gözenekler içerisinde hapis kalan yağ bezeleri kısa sürede iltihaplanır ve sivilcelere neden olur. Karbonat doğal bir cilt soyucudur ve cildin üzerinde yer alan ölü derinin atılmasına yardımcı olur.

 

Karbonat Maskesi Sivilcelere Nasıl İyi Gelir?

* Karbonat maskesi cilde uygulandığında ölü tabakanın soyulmasını sağlayacaktır. Bu sayede tıkanıklığa neden olan yapıların temizlenmesi sağlanmış olur.

* Derinin tazelenmesiyle birlikte akneler temizlenir.

* Bunun dışında iltihaplanma oluşmamasına karşın şişlik ve kızarıklık gösteren sivilcekerin hızlı bir şekilde inmesini sağlamaktadır.

* Cildin üst katmanında yer alan cilt lekelerinin temizlenmesine yardımcı olur.

 

Karbonatlı Cilt Maskesi Tarifi

Gerekli Malzemeler:

* 9 Çay kaşığı kadar karbonat

* Karbonat ile yarı yarıya oranda oda sıcaklığında ılık su

 

Hazırlanışı:

* Malzemelerimizi yavaşca ve çok iyi olacak şekilde karıştırıyoruz ve elde etmiş olduğumuz karışımın kremsi şekilde kıvamlı bir madde olmasını sağlıyoruz.

* Karışımımızı hafif masaj uygulamalarıyla cildimize uyguluyoruz. Uygulamadan önce cildin temiz olmasına özen göstermelisiniz.

* Karbonat maskesi uygulanışı sırasında çok sert hareketlerden kaçınmalısınız ve hadid hareketlerle uygulamalısınız.

* Cildinizin sorunlu olan tüm bölgelerine uyguladıktan sonra yaklaşık olarak 15 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile ciltten arındırıyoruz.

 

Karbonat maskesi tarifi haftada 1 kez uygulandığında maksimum fayda sağlamaktadır. 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.