Soğuk Algınlığında Şalgam Tedavisi

21.03.2015
62
Soğuk Algınlığında Şalgam Tedavisi

Soğuk Algınlığının Doğal İlacı Şalgam

Şalgam suyunun bağışıklık sistemi üzerinde çok olumlu etkileri olduğu doktorlar tarafından vurgulanıyor. Özellikle kış aylarında karşı karşıya kaldığımız soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklarda şalgam suyu adeta bir antibiyotik gibi tedavi edici etkiler gösteriyor. Şalgam suyunun bilmediğiniz tüm faydalarını sizler için inceleme altına aldık.

Özellikle kış aylarının ortalarında bu en soğuk günlerde en çok uğraştığımız hastalıklardan bir tanesi soğuk algınlığı olarak bilinmektedir. Yoğun hayat şartları, stres ve hareketli tempoda çalışanların bağışıklık sistemleri zayıflamaktadır. Buna bağlı olarakta zayıflayan bünyelerde çeşitli hastalıklar boy göstermeye başlar. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi için doğal yollara başvurmak en iyisi olacaktır. Bunun için çok eskilerden beri yemeklerin yanında tüketilen şalgam suyunun bağışıklık üzerinde çok onarıcı ve yapıcı etkileri bulunmaktadır.

Şalgam suyunun içerisinde yer alan A, B, C vitaminleri nedeniyle düzenli tüketiminde şalgam suyu kalp ve damar hastalıklarına ve boğazda oluşabilecek iltihaplanmalara karşı çok etkili ve iyi gelmektedir. Soğuk algınlığı önce boğaza, ardından ciğerlere inen ve akciğer ile bronşları olumsuz şekilde etkilemektedir. Şalgam suyunun düzenli tüketiminde akciğer ve bronşlar temizlenmekte ve onarılmaktadır, bunun yanı sıra soğuk algınlığının vücutta yaratmış olduğu kırıklıklarında A, B ve C vitaminleri ile telafisi sağlanmış olur. Bunun dışında şalgam suyunun düzenli olarak içilmesi ile vücuttan toksinler atılmakta ve kansızlık gibi vücut dolaşımını etkileyen rahatsızlıklar da giderilmektedir. Ayrıca şalgam suyunun içeriğinde yer alan bakır, demir, kalsiyum, iyot sayesinde vücuda ve bağışıklık sistemine çok olumlu etkileri bulunmaktadır.

 

Çocuklar İçin Doğal Antibiyotik Şalgam Suyu

Çocukların bağışıklık sistemlerinin güçlendirilmesi yetişkinlere oranla daha çok önem teşkil etmektedir. Şalgam suyunun tüketilmesi ile günlük olarak çocukların ihtiyacı olan bakır ve demir gibi bileşenler elde edilmektedir.

Şalgam suyu anti enfeksiyon olarak nitelendirilen içeceklerden bir tanesidir. Grip, nezle gibi rahatsızlıkları bulunan çocuklara şalgam suyu içirilerek tedavi sağlanabilmektedir. Özellikle çocukların antibiyotik tarzı ilaçları çok fazla tüketmelerinin sakıncalı olduğu bilinmekte, bu nedenle şalgam suyu gibi doğal antibiyotikler vücut direncini arttırarak ilaç etkisi göstermektedir. Çocuklarda alternaif tıp yani doğal ürünlerle tedavi yöntemleri en doğru yöntemler olacaktır.

Kulak burun boğaz uzmanları tarafından yapılan incelemeler sonucunda, şalgam içerisinde yer alan magnezyum, B1, B2, B3 ve C vitaminleri bol miktarda yer alıyor. Bunun dışında havucun içerisinde yer alan daha öncede bahsettiğimiz A,B, C, D, E vitaminleri vücudun direncini son derece arttıracaktır. Çin gibi nüfusu yoğun bölgelerde yaşanan sars gibi hastalıklarda bile şalgam suyunun çok etkili bir antibiyotik olduğu bilinmektedir ve tedavi yöntemleri içerisinde en doğal ve etkili olanlardan bir tanesidir. 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.