Solgun Ciltler İçin Maske Tarifleri

12.02.2015
61
Solgun Ciltler İçin Maske Tarifleri

Soluk Cildinizi Canlandırıcı Maske Tarifleri

Soluk Ciltlere Canlılık Kazandırmak İçin Yapılması Gerekenler

* Cilt pek çok farklı faktöre bağlı olarak solgunluk gösterebilmektedir. Bu faktörlerden bazıları, kötü hava şartları, kansızlık, vitaminsizlik, ölü deri hücrelerinin cilt altında kalması ve buna benzer pek çok nedene bağlı olarak cilt soluk ve yorgun bir görünüme dönüşebilmektedir.

* Bu sebeplerden dolayı cildin çok iyi şekilde beslenmesi ve kaybettiği vitaminlerin tamamlanması gerekmektedir.

* Sizler için hazırlamış olduğumuz soluk ciltler için maske tariflerimizi uygulayarak bu durumu bir nebze olsun giderebilirsiniz. Bunun dışında bol miktarda su içerek cildin canlılığını arttırmak mümkün. Bunun için günde ortalama 2 litre su tüketmek gerekmektedir.

 

Soluk Ciltler İçin Maske Tarifleri

* Sizler için hazırlamış olduğumuz solgun ciltleri canlandırma maskelerini haftada 1 kez düzenli uygulamak yeterli olacak ve maksimum fayda sağlayacaktır.

 

Soluk Ciltler İçin Maske Tarifi (Tüm Cilt Yapılarında Sorunsuz Şekilde Uygulanabilmektedir)

Gerekli Malzemeler:

* 2 Çorba kaşığı yoğurt

* 10 damla yağ (papatya yağı, limon yağı, kayısı çekirdeği yağı ve sandal ağacı yağlarından bir tanesini tercih edebilirsiniz.)

 

Hazırlanışı:

Cam bir kase içerisine yoğurdumuzu koyuyoruz ve üzerine 10 damla kadar belirlemiş olduğumuz yağlardan ilave ederek çok iyi şekilde karıştırıyoruz.

Hazırlamış olduğumuz soluk ciltleri canlandırıcı cilt maskemizi göz çevresi hariç tüm yüzümüze güzelce yediriyoruz ve 15 dakika kadar yüzümüzde bekleterek, soğuk su ile yüzümüzden arındırıyoruz.

 

Yağlı ve Soluk Ciltleri Canlandırıcı Maske Tarifi

Gerekli Malzemeler:

* 2 Çorba kaşığı sandal ağacı yağı

* 1 Adet muz

 

Hazırlanışı:

Muzumuzu çok iyi şekilde eziyoruz ve püre haline getiriyoruz. Ardından sandal ağacı yağımızıda üzerine ekliyoruz ve iyice karıştırarak kıvamlı bir karışım elde ediyoruz. Elde ettiğimiz krem şeklindeki karışımımızı cildimize çok iyi şekilde yediriyoruz ve 20 dakika kadar bu şekilde bekletiyoruz.

Bekleme süresi sona erdiğinde cildimizi soğuk su ile maskeden arındırıyoruz.

 

Kuru ve Soluk Ciltleri Canlandırıcı Maske Tarifi

* 3 damla limon suyu

* 1 Çorba kaşığı zeytinyağı

* 1 Çorba kaşığı bal

* 2 Çorba kaşığı yoğurt

 

Hazırlanışı:

Yukarıda belirlemiş olduğumuz tüm malzemelerimizi çok iyi şekilde karıştırıyoruz ve cildimize çok hafif masaj uygulayarak uyguluyoruz. Yaklaşık olarak 20 dakika kadar cildimizde beklettiğimiz maskemizi bekleme süresi sonunda soğuk su ile arındırıyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.