Yanak Yağları Nasıl Eritilir?

06.02.2015
252
Yanak Yağları Nasıl Eritilir?

Yanak Yağlarını Doğal Yollarla Eritme Yöntemleri

Yanak yağlarınız bazı durumlarda çok fazla kilo verseniz bile yok olmayan ve erimeyen bir bölge olarak dikkat çekmektedir. Bazılarımızda ise doğuştan gelen bir özellik olan yanak yağlarının fazla oluşu rahatsız edici bir görünüm sunmaktadır. Yanak yağlarınızın yüzünüze göre fazla olduğunu düşünüyorsanız, yanak yağlarınızı eritebilmek için düzenli egzersizler uygulamalı ve sizlere tariflerini sunacağımız yanak eritme kürlerini kullanmalısınız.

 

Yanak Yağları Nasıl Erir?

* Protein ve şeker oranları yüksek olan gıdaların tüketilmemesi ve bunların yerine lif oranı yüksek olan sebze ve meyvelerin tüketilmesi yanak bölgesindeki yağların erimesi için en etkili yöntemdir.

* Vücudunuzda meydana gelebilecek normalin çok üzerinde gerçekleşen tuz ve su kayıplarına karşın yanak bölgelerinde yağlanmalar ve şişmeler meydana gelebilmektedir. Gün içerisinde yaklaşık olarak 2 litre kadar su tüketmek bu şikayetlerin azalmasına yardımcı olacaktır.

* Yanak, çene ve gıdık bölgelerinde yağlanmaların oluşmasını tetikleyen kozmetik ürünler ve kimyasal ilaçlarda bu bölgelerde aşırı derecelerde yağlanmalara sebep olabilmektedir. Bu nedenle bu tür kimyasal ürünler ve ilaçlardan uzak durmakta fayda var.

* Diğer yandan alkol tüketimi vücut içerisinde çok fazla suyun tutulmasına ve su emiliminin hapsedilmesine neden olmaktadır. Yanak bölgelerinizde yağlanma ve şişliklerin oluşmaması için alkol tüketiminden uzak durmalısınız.

* Son olarak tükettiğimiz besinlerin içerisinde çok aşırı miktarda tuz bulunacak olursa vücudumuzda ödemler meydana gelebilir ve buna bağlı olarak su ve tuz tutulmasına bağlı olarak yanak bölgelerinin normalden daha fazla yağlanması söz konusu olabilir.

 

Yanak Yağlarını Eriten Doğal Tarif ve Kür Hazırlanışı

Gerekli Malzemeler:

* 3 Çorba kaşığı limon suyu

* 1 Çorba kaşığı zeytinyağı

 

Hazırlanışı:

Cam bir kasenin içerisinde 3 çorba kaşığı limon suyumuzu ve 1 çorba kaşığı kadar zeytinyağımızı güzelce karıştırıyoruz. Burada kullanmış olduğumuz limon suyunun yanak yağları üzerinde asidik bir etkisi oluşacak ve yağların parçalanmasına yardımcı olacaktır. Karışım çok iyi şekilde karışmalıdır.

Karışımın uygulanışı sırasında eliniz ile bir miktar bastırarak masaj yapmalı ve bu şekilde uygulamalısınız. Yaklaşık olarak 10 dakika kadar dairesel hareketlerle yedirerek uyguladığınız karışım haftada 3 kez uygulandığında gözle görülür derecede onarma ve yanak yağlarının erimesi konusunda fayda sağlayacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.