Yüzdeki Kırışıklıklar İçin Doğal Çözümler

20.08.2015
78
Yüzdeki Kırışıklıklar İçin Doğal Çözümler

Yüzdeki Kırışıklıkları Gidermenin Doğal Yolları

Yaşlılığın en büyük göstergelerinin başında gelen yüzde kırışıklıklar, çoğu kişiler için oldukça rahatsız edici bir durumdur. Yüzde kırışıklıkların en büyük nedenleri, yaşlılık, güneş ışınlarına olması gerektiğinden fazla maruz kalma ve sigara, alkol gibi maddelerin kullanılmasıdır.Yüzdeki kırışıklıkları gidermek için oldukça fazla doğal ve tıbbi yöntem bulunmaktadır. Her ne olursa olsun tıbbi yöntemlerden cevap alamamış veya doğal yöntemleri ilk tercih olarak kullanmak isteyen bireyler için birçok bitki, sebze ve doğal maddeden oluşturulmuş kürler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları;

Yüz Paketi Kürü: Yüzde mevcut olan kırışıklıkların giderilmesinde denenmiş ve etkisi görülmüş yöntemlerin başında gelen bir doğal tedavi yöntemidir. Ufak bir kasede hazırlanan yarım çay kaşığı limon, ortalama iki çay kaşığı yoğurt ve yarım çay kaşığı bal karışımını yüz bölgesine yedirerek uygulamanız, yüzdeki kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkili olacaktır. Yapılan karışımı ortalama 15 dakika yüzünüzde durdurduktan sonra ılık suyla yıkamanız, bu karışımı ortalama 15 günde bir yapmanız yüzdeki kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkili olacaktır.

 

Hindistan Cevizi Yağındaki Mucize: Hindistan cevizi bazı bölgelerde kutsal olarak da önemli olan bir meyvedir. Her gün yatmadan önce Hindistan cevizinden elde edilmiş saf yağ ile yüzünüze masaj yapmak,  yüzdeki kırışıklıkların giderilmesinde denenmiş çözümlerden biridir.

 

Ananas ve Üzüm: Yüzde mevcut kırışıklıkların giderilmesinde üzüm suyu kullanmak ülkemizde de oldukça fazla kullanılan bir yöntemdir. Üzüm suyu yüz bölgesine sürüldükten sonra yüzde kurumalı ve sonrasında masaj yaparak yıkanmalıdır. Son yıllarda ananasın da üzüm suyu ile birlikte kullanıldığı ve olumlu etkiler alındığının yaygın olarak kullanıldığı bilgisini aldıktan sonra yapılan araştırmalarda anansın çekirdeklerinin ovulması ve sonrasında üzüm suyu ile birlikte yüzdeki kırışıkların olduğu bölgelere uygulanmasının etkili olduğu ortaya çıkmıştır.

 

Su İçerek Kırışıklardan Kurtulun: Bilindiği üzere su, toksinlerin atılmasında ve vücuttaki tüm organların sorunsuz çalışmasında oldukça etkili ve hayati önem taşıyan bir içecektir. Suyun günde en az 1- 1,5 litre alınması vücudun kendini yenilemesi, toksinlerin atılması açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. İçilecek suyun sabah kalkıldığında ortalama 2-3 bardak, akşam yatmadan önce de 4 bardak civarında olan bir miktarda belirlenmesi vücudun daha stabil olarak kırışıklıkları engellemede etkili olmasını sağlayacaktır.

 

Özel Bitkisel Karışım: Bu tedavi çeşidinde de kahve, hamamelis ve paçuli uçuğu yağının ortalama yarım fincan civarında homojen karışımının elde edilmesi ve yüz bölgesine uygulanması önerilmektedir. Karışımın yüz bölgesine uygulanmasında temiz bir parça pamuk kullanılabilir.

Bunların tamamının yanında yüz için kullanılan onlarca kırışık giderici yöntemin bulunması, insanların doğru yöntemi seçmelerinde oldukça zorlanmalarına sebep olmaktadır. Her insan farklı metabolizma ve cilt yapısına sahip olduğundan bir kişiye iyi gelen bir kür diğer bir insana oldukça zararlı gelebilmektedir. Öncelikle hayatı boyunca kendisine dikkat eden, zararlı alışkanlıklardan korunarak beslenme noktasında gerekli özeni gösteren insanlarda yüz bölgesinde daha az kırışıklığın oluştuğunu gözlemleyen bilim adamları kırışıklıkların tedavisine bağımlılık oluşturan maddeler ve beslenme alışkanlıkları noktasından yaklaşmaktadırlar. Kullanılacak doğal tedavi yöntemi belirlenmeden önce uzman bir doktora muayene olunup yüzdeki kırışıklıkların asıl nedenleri tespit edilmeli ve buna göre bir tedavi süreci uygulanmalıdır.

Cilt doktorlarının yönlendirmeleri ile birlikte yapılacak olan hormon, kan testleri ile yüzdeki kırışıklıkları gidermede doğal yollar mı yoksa tıbbi yöntemler mi uygulanacağına karar verilmesi kırışıklık gidermede en etkili yöntem olacaktır. Yukarıda da üstüne basarak söylediğimiz gibi size iyi gelen tedavi ekli metabolizmanın farklı olmasından dolayı başkasına oldukça büyük zararlar getirebilir. Bundan dolayı yüzdeki kırışıklıkların tedavisinde mümkün olduğunca uzman muayenesine başvurunuz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.