Zayıf Görünmenin Yolları

24.02.2016
83
Zayıf Görünmenin Yolları

Zayıf Görünmek İçin Öneriler

Bazı durumlarda birkaç cm daha ince görünmek için yeterli zamanı bulmak zor olabilir. Özellikle beklenen randevu, bir iş görüşmesi, en yakın arkadaşın düğünü gibi durumlarda olduğundan daha zayıf görünmek hemen herkesin arzu edeceği bir durumdur. Böyle özel günler için kilo verecek zaman yoksa siz de zayıf görünmenin ipuçlarını takip ederek zarif ve şık görünebilirsiniz.

 

Daha Zayıf Görünmenin Sırları Nelerdir?

Zayıf görünmenin püf noktası, kişinin üzerine yakıştığı kıyafetleri tercih etmesinden geçer. Özellikle kişinin bedeninden daha büyük ya da daha küçük olan kıyafetler zarafete gölge düşüren bir durumdur. Gereğinden küçük kıyafetler tercih etmek fazla kiloların daha da göze batmasına neden olur. Gereğinden büyük beden kıyafetler giymek ise zarif durmayan bir görünüm oluşturur. Büyük beden kıyafetler, daha iri görünmeye de neden olabilir. Tam olarak bedene uygun kıyafet seçmek önemli bir noktadır. Kilo problemi belli bir bölgede olan kişilerin özellikle o bölgelerin dikkat çekmeyeceği tarzda kıyafetler tercih etmeleri gerekir. Mesela basen kısmı geniş olan kişilerin basenlerin üzerini örtecek uzunlukta gömlek ya da kazak giymeleri daha doğru olacaktır. Aynı şekilde bel ve göbek bölgesinde kilo fazlalığı olan kişilerin bel kısmına yapışmayacak, hafif bol duracak kıyafetler tercih etmeleri gerekir. Bacaklardaki kalınlıkların göze batmaması için mini kıyafetler tercih edilmemelidir. Bacaklarda çarpıklık ya da eğrilik gibi sorunlar mevcutsa tayt gibi bacakları saran ve tüm hatlarıyla görünmesine neden olan pantolonlar tercih edilmemelidir. Aksi halde kusurların göze batması söz konusu olur. Bu şekilde bu bölgelerin saklanması ve dikkatin dağıtılması mümkün olmaktadır. Pantolon seçimi yaparken bacakların şeklini dikkate alırken bel bölgesini de göz önünde bulundurmak gerekir. Düşük belli pantolonlar, eğer göbek kısmında fazla kilo mevcutsa buralarda taşmalar yapabilmektedir. Ortaya çıkan görüntü ise oldukça moral bozucu olabilir. Çok düşük belli pantolon yerine göbek hizasında pantolonlar tercih edilebilir. Yüksek belli pantolonların da bluzun altından potluk yapması ve kötü görüntü oluşturması muhtemeldir. Bunları göz önünde bulundurarak pantolon seçimi yapılmalıdır.

Basenleri büyük olan kişilerin iç çamaşırı seçerken de dikkatli olmaları gerekir. Kalçaları toparlayan iç çamaşırlar tercih edilmelidir. Olması gerekenden daha küçük iç çamaşırlar taşmalara neden olur. Bunlar da pantolon üzerinden göze çarpabilir. Ortaya kötü bir görüntü çıkmaması için toparlayıcı iç çamaşırları kullanmaya özen göstermek gerekir. Aynı şekilde sutyen seçimi yaparken de toparlayıcı ve taşma yapmayacak modeller tercih etmek gerekir.

Kusurlu bölgelerin saklanması önemli bir kuraldır.

Zarif ve estetik görüntüsü olan bölgelerin ise saklanmasını engelleyebilirsiniz. Örneğin basenleri büyük ama ince bir bele sahip olan kişi uzun bir gömlek giyerken bel kısmına ince bir kemer takabilir. Böylece beldeki incelik öne çıkarılırken basenlerdeki olumsuz görüntü gizlenmiş olur. Kıyafet seçimlerinde açık renklerden ziyade koyu renklerin tercih edilmesi gerekmektedir. Koyu renkli kıyafetler daha zarif ve ince bir görünüm kazandırır. Kıyafetlerin üzerindeki çizgilerin yönü de oldukça önemli bir konudur. Yatay çizgiler kişiyi olduğundan kilolu gösterirken dikey çizgiler daha uzun ve ince bir görüntü sağlar. Bu yüzden yatay çizgili kıyafetler yerine dikey çizgili kıyafetler tercih etmeye özen göstermek gerekir. Kıyafetleri zarif aksesuarlarla destekleyerek dikkati o yöne çekmek de uygun olacaktır. Bunlar kemer, broş, rozet, kolye gibi seçenekler olabilir.

Tüm bunların yanı sıra yürüyüş ve duruş pozisyonu da önemli bir konudur. Dik ve zarif yürümeye özen göstermek gerekir. Çok büyük adımlar atarak yürümek kaba bir görüntü oluşturur. Özellikle duruş pozisyonunda kambur bir görüntü oluşmamasına özen göstermek gerekir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.