Tırnak Beyazlatma Yolları

15.01.2015
84
Tırnak Beyazlatma Yolları

Tırnak Beyazlatma Yolları

Tırnaklarınızın üzerinde çeşitli nedenlere bağlı olarak lekelenmeler veya ojeli olan tırnakların havasız kalmasından dolayı sararmalar meydana gelebilmektedir. Bunları önleyebilmek için pek çok kimyasal yöntem var olabildiği gibi, doğal ve evde uygulayabileceğiniz yöntemlerde işe yarayacaktır.

 

Tırnak Beyazlatıcı Yöntemler

Oje Bası İle Tırnak Beyazlatma

Ojeleriniz çok uzun süre tırnaklarınızda kalır ve çıkardıktan sonra yeniden oje uygularsanız tırnaklarınız yeterli oranda hava alamadığı için zaman içerisinde sararmaya başlar. Bunun yanı sıra sigara gibi faktörlerinde tırnak sararmalarında etkileri vardır.

Bu sebeple tırnaklarınızı düzenli periyotlarda nemlendirerek hava almalarını sağlamalı ve nemlendirmelisiniz. Ardından uygulayacağınız oje bazları tırnaklarınızın sağlıklı şekilde görünmesine neden olacaktır.

Bazı sararma türleri de kuruluğa bağlı olarak görülür ve bu nedenle ellerinizi sürekli kremleyerek nemli tutmak çok önemlidir. 

 

Karbonat ve Limon Suyu ile Tırnak Beyazlatma

Yaklaşık olarak 1 paket kadar karbonat ve 1 limonun yarısının suyunu güzelce karıştırarak elde etmiş olduğumuz krem kıvamındaki macunu, yumuşak uçlu bir fırça veya diş fırçası ile hafif darbelerle tırnaklarımıza fırçalayarak uyguluyoruz. Yeni manikür yaptırdıysanız ve tırnak kenarlarınızda yaralar varsa karışım içerisinde bulunan limon suyu nedeniyle canınız biraz acıyacaktır.

 

Karbonat ve Oksijenli Su ile Tırnak Beyazlatma

Yukarıdaki karışımla aynı oranlarda karıştırmış olduğunuz karbonat ve oksijenli suyu aynı şekilde macun kıvamına getiriyoruz. Hazırlamış olduğumuz macun şeklindeki karışımı tırnaklarımızın üzerine güzelce sürdükten sonra yaklaşık olarak 4 – 5 dakika kadar bekletiyoruz.

 

Beyazlatıcı Etkiye Sahip Diş Macunu ile Tırnak Beyazlatma

Yine yumuşak uçlu bir diş fırçası kullanarak beyazlatıcı etkisi bulunan diş macunlarından bir tanesini tırnaklarınıza hafif darbeler uygulayarak sürüyoruz. Yaklaşık olarak 3 dakika kadar ellerimizi bu şekilde beklettikten sonra bol su ile durulayarak arındırıyoruz.

 

Not: Tüm bu doğal yolların dışında kozmetik firmalarının geliştirmiş olduğu tırnak beyazlatma kalemlerini, tırnak beyazlatma jellerini ve diğer kozmetik ürünleri de tercih edebilirsiniz. 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.