Pratik Güzellik Sırları

23.11.2015
76
Pratik Güzellik Sırları

Pratik Güzellik Önerileri

Güzel ve bakımlı olmak her kadının en doğal istediğidir. İş hayatındaki ve ev yaşamındaki koşturmaca bir süre sonra cildin daha mat ve bakımsız görünmesine neden olabilmektedir. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik, yoğun yapılar, şehirde yeterli oksijenin bulunmaması gibi nedenlerle cildin sağlığını kaybetmesi söz konusudur. Sağlıksız bir cilt sağlıksız saçların da habercisidir. Bu problemi ortadan kaldırmanın en kolay yolu pratik güzellik önerileri ile güzelleşmektir. Pratik güzellik önerileri ile hem sağlıklı hem de daha estetik bir görünüm kazanma imkanını yakalayacaksınız.

 

Cilt Bakımı İçin Pratik Güzellik Önerileri

 • Rendelenmiş havucun suyu sıkılır ve posası kahve telvesiyle birlikte güzelce karıştırılır. Daha sonra cilde dairesel masaj hareketleriyle uygulanır ve yaklaşık 3 dakika kadar ciltte bekletilir. Sonrasında ise ılık suyla cilt temizlenir ve kurulanır.
 • Cildinizin daha pürüzsüz ve canlı görünmesini istiyorsanız karpuz ve kavun meyvelerinden de faydalanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey kavun ya da karpuzun suyunu cildinize sürmektir.
 • Cildinizin daha parlak ve daha canlı görünmesini sağlamak için şeftali ve kayısıdan faydalanabilirsiniz. Bunun için şeftali ve kayısının çekirdekleri çıkartılarak posalı kısmı yulaf unu ile birlikte yoğrulur. Elde edilen karışıma bir miktar zeytinyağı ilave edilir ve karıştırılır. Bu karışım cilde sürülerek yaklaşık 20 dakika kadar ciltte bekletilir. Daha sonra ılık suyla cilt yıkanır ve temiz bir havluyla kurulanır.
 • Kurumuş eller için en doğal nemlendirici limondur. Bunun için yarım limonu çatlamış ve kurumuş olan ellerinize sürün. Yaklaşık yarım saat beklettikten sonra ellerinizi ılık suyla yıkayın ve yumuşacık ellerinizin farkına varın.
 • Eldeki çatlaklar kadar ayak topuklarındaki çatlaklar da hayli rahatsız edicidir. Bu topuk çatlakları hem çorabın kaçmasına, hem sert bir deriye hem de o bölgenin oldukça acımasına neden olmaktadır. Bu sorundan kurtulmanın en basit yolu çatlamış olan ayak topuklarına vazelin sürüp çorap giymektir. Bir gece bu şekilde yattıktan sonra sabah aradaki farkı siz de göreceksiniz. Dilerseniz bu uygulamayı birkaç gece üst üste uygulayabilirsiniz.
 • Eğer cildiniz gün ışığında oldukça parlıyorsa bu sizi rahatsız edebilir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için demlenmiş siyah çayın sıvısını yüzünüzün parlayan bölgelerine sürün. Sürme işleminden sonra cildinizi yıkamayın ve gününüzü bu şekilde tamamlayın. Gün boyu cildinizde parlama olmadığını siz de göreceksiniz.
 • Dudak çatlakları da oldukça rahatsız edici bir durumdur. Bu çatlaklardan kurtulmak için eşit miktardaki şeker ve balı güzelce karıştırın. Daha sonra bu karışımı dudaklarınıza sürerek 10 dakika kadar bekleyin ve ardından yıkayın.

   

Saç Bakımı İçin Pratik Güzellik Önerileri

 • Yağlı saçlardan birçok kadın şikayetçidir. Özellikle gün içerisinde fazla yağlanan saçlar kötü bir görünüme sahip olmaktadır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için bebek pudrası kullanabilirsiniz. Yağlanan sağlarınızın dibine bir fırça yardımıyla bebek pudrası uyguladıktan sonra fazla pudrayı saçlarınızı tarayarak uzaklaştırın. Pudra, yağın emilmesini sağlayacaktır.
 • Herhangi bir ürün kullanmadan ve saçlarınızın yıpranmasına neden olmadan saçlarınızı dalgalı yapmanız mümkündür. Bunun için nemli saçlarınızı gece yatmadan önce örün. Sabah, saçlarınızın örgüsünü açın ve doğal dalgalı saçlarınıza şekil verin.
 • Eğer saçlarınızın hoş bir kokuya sahip olmasını istiyorsanız parfümden faydalanabilirsiniz. Ancak parfümü direkt olarak saçınıza sıkmayın. Bunun yerine parfümü tarafınıza uzaktan sıkın ve bu tarakla saçlarınızı tarayın. Böylece tüm gün hoş kokulu saçlara sahip olmanız mümkün olacak.
 • Saçlarınızı taradığınız tarağı bir süre sonra yenisiyle değiştirmeyi unutmayın.
 • 6 ayda bir şampuanınızı değiştirmekte fayda vardır. Böylece sürekli aynı içerikli ürünü kullanmayarak saçlarınızın yapısının bozulmasını engellemiş olacaksınız.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.