Bebeğinize Banyoyu Sevdirmenin Yolları

28.12.2014
74
Bebeğinize Banyoyu Sevdirmenin Yolları

Mutlu Bebeklerin Banyo Sırları

Bebekler banyo sırasında bazen çok mutlu olur, bazen ise huysuzlanabilirler. Bebeklere doğru şekilde banyo yaptırarak rahatlamalarını sağlayabilmek için, özel bazı teknikleri denemenizde fayda var. Bebeğinizde daha mutlu olabileceği bir banyo deneyimi kazandırabilmek için, sizlere hazırlamış olduğumuz altın önerileri uygulayabilirsiniz.

 

Mutlu Bebeklerin Banyo Sırları Nelerdir?

* Bebeğinizi özellikle banyo yaptıracağınız zamanlarda önceden doyurun ve bebeğiniz banyo sırasında daha çok rahatlayabilsin. Bu sayede vücudu gevşeyecek, gaz oluşumu azaltılmış olacak ve gaz sancıları çekmediği için çok rahat bir şekilde uyuyabilecektir.

* Banyo için suyu hazırlarken çok soğuk veya çok sıcak su tercih etmeyin. Bebeklerin sıcak suyu sevmedikleri kanısı yanlış bir izlenimdir. Çok kaynar su olmadıkça bebekler sıcak suyu daha çok severler. Ancak bazı anneler bebeklerin sıcak suyu sevmediğini düşünür ve bebeklerini soğuk su ile yıkarlar. Bu gibi durumlarda özellikle soğuk havalarda bebeğinizi ciddi şekilde üşütebilirsiniz. Ayrıca bebeklerinizin cildini tahriş etmeyecek çok yumuşak süngerler kullanılmalıdır.

* Bebeğiniz için kullanacağınız şampuan seçimine çok dikkat edin. özellikle gözlerini yakmayan şampuanları tercih etmenin yanında, içeriğinde ağır kimyasallar bulunmayan şampuanları tercih etmelisiniz. Bebekler için en faydalı ürünler, en doğal olanlardır.

* Bebeğinizi banyo yaptırırken sürekli olarak gülümseyin ve ona hoş bir duygu yaşadığı izlenimini verin. Banyo yaptırma işlemi tamamlandığında onu yumuşak bir havluyla güzelce kurulayın. Bebeğiniz sudan çıktığında çok bir miktar üşüyebilir ve huysuzlanabilir. Bu nedenle onu çok hızlı şekilde kurulamalı ve kurularken de ona şarkılar söylemelisiniz. Bu sayede sizin yanında olduğunuzu ve her şeyin yolunda olduğunu düşünerek rahatlayacaktır.

* Banyo sonrasında bebeğinizin cildini doğru şekilde nemlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için onu iyice kuruladıktan sonra doğal bir nemlendirici kullanarak güzelce yağlayın. Bu sayede bebeğinizin banyo sonrası kuruyacak olan cildini nemlendirmiş ve nem oranını dengelemiş olacaksınız.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz kuralları uygulayarak bebeğinizin mutlu şekilde banyo yapmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu şekilde bebeğinize alıştırdığınız su sevgisi ile hayatı boyunca banyo yapmaktan çekinmeyecek ve suyu seven bir bebek olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.