Bebek Burçları

28.02.2015
84
Bebek Burçları

Bebek Burçları

Bebeğinizin doğduğu ay ve gün burcunun belirlenmesi için kılavuz olacaktır. Her dönemde doğan bebekler farklı burçlara sahip olurlar ve bebekler burçlarına göre farklı karakter özellikleri taşırlar. Sizler için bebek burçları hakkında detaylı bir incelemede bulunduk.

 

Bebek Burçları ve Anlamları

Koç Burcu ( 21 Mart – 20 Nisan)

* Koç burcu olan bebekler genellikle çok hareketli ve yaramaz bebeklerdir ve oyuncaklarıyla bile oynarken asla sakin bir tavır içinde bulunmazlar. Özellikle dikkat çekmek konusunda çok başarılıdır ve ilginizi çekebilmek için her türlü zararlı davranışı yapmaktan kaçınmaz.

* Ancak bu hareketlilik anne ve babaları yorduğu kadar, bazı avantajları da bulunmaktadır. Bunlardan bazıları koç burcu bebeklerin daha erken yürümeleri ve konuşmalarıdır.

* Aynı zamanda yaşıtlarıyla ve çevredeki diğer insanlarla iletişim kurmayı çok seven koç burcu bebekleri, enerji doludur ve bu enerjilerini çevrelerine hissettirirler. Ancak bazı koç burcu bebeklerinin diğer bebeklerle kavga ettiği ve anlaşamadığı da görülmektedir. 

* Bebeğiniz koç burcuysa ona diğer bebeklerle oynamayı ve onların kardeş olduğunu öğretmek zorundasınız, aksi halde bu yanlış tavırlar onun davranışlarına işleyecektir ve yetişkin olduğunda bilinç altında bu kavgacı tavır hakim olacaktır.

 

Boğa Burcu (21 Nisan – 21 Mayıs)

* Boğa burcu bebeklerinize çok daha fazla şefkat ve ilgi göstermelisiniz. Onu yetiştirirken çok daha fazla duyarlı olmanız gerekmektedir.

* Özellikle rahatına ve zevkine çok fazla düşkün olan boğa bebeğinin odası konforlu, beslendiği besinler lezzetli ve kaldığı odanın sıcaklığı tam kararında olmalıdır.

* Onun için oyuncakları çok büyük bir önem taşır ve kendine ait oyuncakları kolay kolay paylaşmaya yanaşmaz.

* Ailesine çok düşkündür ve geleneksel aile yapısı onu çok fazla mutlu eder.

* Boğa bebeğine bir şeyleri zorla öğretemezsiniz, ancak kendi istediğinde fazlasıyla öğrenebilecek bir kapasiteye sahiptir.

 

İkizler Burcu ( 22 Mayıs – 21 Haziran)

* İkizler bebeği diğer bebeklere oranla neredeyse en erken konuşan bebeklerden bir tanesidir. Doğduğu ilk günden itibaren iz bırakmaya başlayan bir bebektir.

* Çok çabuk sıkılan bir yapıya sahiptir ve özellikle oyuncak veya kişisel eşyalarını çok kısa bir sürede yıpratarak sıkılmayı başarır.

* İkizler bebeğini mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde sosyalleştirmeli ve ona oyun arkadaşları bulması konusunda destek vermelisiniz. Diğer bebeklerle çok kolay bir şekilde iletişim kurmayı başaracaktır.

* İkizler bebeği kendi kendine sıkılmayan ve vakit geçirebilen bir bebektir. İkizler bebeği diğer çocuklara karşı soğuk davranıyor ve onlardan kopuk bir tavır sergiliyorsa duygusal anlamda bir problemi var demektir.

* İkizler bebeği karmaşıklığı sevmez ve onun için her şeyi sade ve anlaşılır bir forma sokmanız gerekmektedir.

 

Yengeç Burcu ( 22 Haziran – 22 Temmuz)

* Yengeç bebeği bir su burcudur ve bu nedenle diğer bebeklere nazaran daha hassas ve duygusal bir yapıdadır.

* Yengeç burcu bebekler diğer bebeklere göre çok daha fazla ağlar ve buna karşılık ona daha çok ilgi göstermeniz gerekmektedir.

* Yengeç burcu bebeklerinin bir diğer önemli özeliği ise evdeki olumsuz olaylardan çok fazla etkileniyor olmalarıdır. Yengeç bebekleri kendilerini güvende hissetmeye ihtiyaç duymaktadır.

* Yengeç burçları genellikle çok iştahlı bebeklerdir ve ona rahatlıkla her yemeği yedirebilirsiniz. Son olarak aileden bir kişiyi rol model olarak benimser ve onun hareketlerini taklit etmeye başlarlar.

 

Aslan Burcu (23 Temmuz – 23 Ağustos)

* Aslan bebekleri genelde gürültülü yapıda bebeklerdir. Onunla ilgilenmediğiniz zamanlarda bir yolunu bularak sizi etkilemeyi ve uyarmayı başarır

* Özellikle diğer aile fertlerinin onunla ilgilenmesini ve herkesin etrafında pervane olmasını ister

* Öğrendiği her şeyi çevresindekilere göstermeye bayılır ve doğuştan gelen bir gösteri yeteneği vardır. Büyük starlara bakacak olursanız bir çoğunun aslan burcu olduğunu göreceksiniz.

* Aslan bebeği diğer bebeklerle çok fazla rekabet içine girer ve bu hali onu kavgacı bir bebeğe dönüştürebilir bu nedenle dikkatli davranmalısınız. Kuralları koyan kişinin kendisi olmasını ister. Oyuncaklarını paylaşmaktan hoşlanmaz.

 

Başak Burcu (24 Ağustos – 22 Eylül)

* Başak bebekleri mızmız bir yapıya sahiptir. Diğer bebekler hareketi ve heyecanı severken başak bebeği daha rutin bir hayatı benimsemektedir. Değişikliği sevmemektedir.

* Başak burcu bebekler yemek seçen ve çok zor beğenen bebeklerdir.

* Başak burcu bebeği temiz ve rahat bir yatak odasından başka bir şey istemez ve rahat bir şekilde yaşamını sürdürür. Ayrıca kendi kendine oyalanmayı çok iyi bilir ve onu kendiyle baş başa bıraktığınızda problem çıkartmazlar.

* Başak bebeklerinin akılları çok hızlı çalışır ve buna bağlı olarak çok hızlı konuşur ve düşündüğü her şeyi bir an önce anlatmak ister.

* Başak burcu bebeklerinin en önemli özelliklerinden bir tanesi de başkalarına yardım etmektir.

 

Terazi Burcu (23 Eylül – 23 Ekim)

* Terazi burcu bebekler ilgiden en çok hoşlanan bebeklerdir. Terazi bebeğinin çok çekici özellikleri vardır ve kendilerini sevdirmekten çok fazla hoşlanırlar. Kalabalığı seven bir yapıları vardır ve çevrelerindeki insanlar neşeli oldukları için onları çok severler.

* Terazi bebeği sosyalleşmeyi çok fazla sever ve buna bağlı olarak grup ortamlarında çok iyi kaynaşmaktadır. Ayrıca grup içerisinde çıkan anlaşmazlıklara karşı aracılık rolünü çok iyi üstlenmektedir.

* Terazi burcu bebekler güzel görünmeyi çok severler ve onları iyi giydirdiğinizde çok mutlu olacaklardır. Ütülü, temiz ve mis kokulu kıyafetler terazi burcu bebeklerin istediği niteliklerdir.

 

Akrep Burcu (24 Ekim – 22 Kasım)

* Akrep burcu bebekler ilginin merkezi ve odağı olmaya bayılırlar. Akrep burcunun en belirgin özelliklerinden bir tanesi baskın bir karaktere sahip olmasıdır ve buna bağlı olarak çevresindeki herkesi ve her şeyi yönlendirmeyi severler.

* Bazı durumlarda çok gizemli hareketler sergileyebilirler ve ağladıklarında nedenini anlama şansınız zor olabilir.

* İstediği her şeyin o anda olmasını ister ve yapmadığınız taktirde çok uzun süre size tavır koyabilir. Bunun yanı sıra altını kirlettiğinde temizlemezseniz ortalığı birbirine katar.

* Akrep burcu bebekleri bazen o kadar fazla ilgi ister ki, sinir krizleri bile geçirebilmektedir.

 

Yay Burcu (23 Kasım – 21 Aralık)

* Yay bebekleri erken yürüme özellikleriyle tanınmaktadır, bunun yanı sıra rahatına en düşkün bebeklerden biridir ve bildiğini okumasıyla tanınmaktadır. Bağımsız ve özgür ruhlu olmasıyla birlikte sürekli olarak karıştırmayı ve keşfetmeyi çok sever.

 * Bu nedenle ev içerisinde yay burcu bebeğiniz için rahatlıkla dolaşıp özgürce hareket edebileceği alanlar yaratmalısınız.

* Yay burcu bebekleri en iyi arkadaş edinebilen ve arkadaşlarıyla en iyi geçinebilen bebek ve çocuklardır. Özellikle grup içerisinde uyumlu olmayı çok sever.

* Yay burcu bebekleri yolculuğa çıkmayı çok sevmektedir.

 

Oğlak Burcu (22 Aralık – 20 Ocak)

* Oğlak burcu bebekler plancıdır, doğdukları günden itibaren yaşayacakları tüm günleri planlarlar ve buna bağlı olarak hayatlarını devam ettirirler. Dikkatli ve kararlı bir yapıları vardır. Disiplini düzeni ve intizamı çok sevmektedirler.

* Oğlak burcu bebekleri tüm detaylar hakkında çok fazla zaman harcamaktadır. Her şeyi çok iyi şekilde öğrenmek istedikleri için yavaş bir öğrenme şekilleri vardır.

* Organizasyon yeteneklerini geliştirici oyun ve oyuncaklar oğlak burcu bebeklerinin gelişimleri açısından çok faydalı olacaktır.

 

Kova Burcu (21 Ocak – 18 Şubat)

* Kova bebekleri genellikle yalnızlıktan hoşlanırlar ve ağlarken bile yalnız kalmak onlara iyi gelecektir. Genellikle sorunlarını bile tek başlarına çözmekten hoşlanırlar ve bu özellikleri ile diğer bebeklerden çok farklı bir yapıdadırlar.

* Kova burcu bebekler çevrelerinde olup biten olayları çok farklı şekillerde kavramaktadır. Çok hızlı ve farklı niteliklerde bilgileri öğrenir ve yorumlayabilirler.

* Kova burcu bebekleri asi yapıda bebeklerdir ve çevrelerinde yer alan insanlar onlardan farklı tepkiler görmeye kendilerini alıştırmalıdırlar.

* Kova burcunun geliştirilmesi gereken yaratıcı özellikleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra çevrelerinde arkadaşlarının ve yakın çevresinin olmasından mutluluk duyduğu zamanlarda bile bunu gösteremeyebilir. Ancak kova burcu bebeklerini yakından tanıyanlar onların gerçek düşüncelerini anlayabilmektedir.

 

Balık Burcu ( 19 Şubat – 20 Mart)

* Diğer burçlara nazaran en duygusal ve romantik burç balık burcudur. Bazen çok basit  olaylar karşısında bile duygulanarak ağlayabilme özelliğine sahiptirler. Genellikle yaşadıkları olayları içlerine atma özellikleri bulunur ve bu özellikleri onlara içten içe zarar vermektedir.

* Balık burcu bebekleri aile içerisinde yaşanan olumsuzluklardan en fazla etkilenen burçtur. Çevresindekileri kendinden daha fazla düşünürler ve bu nedenlerden dolayı arkadaş ortamlarında en fedakar ve en çok itilip kakılan burçlardan bir tanesi olarak bilinirler.

* Hassas yapıya sahip bir bebek olduğu için anne babaları veya arkadaşları onlarla çok fazla ilgilenir ve onlara sevgilerini gösterirlerse çok mutlu olan bir bebektir.

* Hayalci bir yapıya sahiptir ve geceleri çok sık rüya görür, bazen ise kabus görebilmektedir.

 

Bebeğinizin Doğum Tarihini Öğrenin

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.