Yağ Yakan Besinler

05.01.2015
59
Yağ Yakan Besinler

Yağ Yakan Besinler Nelerdir?

Diyet sırasında düzenli beslenirseniz kilo vermeniz kaçınılmazdır, ancak verdiğiniz kilolar vücudunuzda bulunan yağ oranlarından olmayabilir, genellikle diyetin ilk dönemlerinde genellikle su ve vücutta bulunan ödem atılır ve yağlar en zor ve son olarak vücuttan atılabilir.

Bu durumu göz önünde bulundurarak diyet sırasında vücudunuzdaki yağları yakabilmek için çeşitli besinler tüketmeniz gerektiğini tespit ettik ve yağ yakıcı besinleri sizler için inceleme altına aldık.

En çok yağ yakan besinlerin lahana, brüksel lahanası ve pancar olduğunu tespit ettik ve bu bnesinler yeterli oranda tüketildiklerinde vücuttaki yağları hedef alarak parçalanmalarında yardımcı olurlar.

 

Yağ Yakan Yiyecekler

Yağ yakan yiyecekleri ve niteliklerini sizler için inceleme altına aldık. Bu besinleri çok az miktarda haşlayarak besin değerlerini kaybetmeden tüketebilirsiniz.

Kuşkonmaz: Kuşkonma ziçeriğinde nişasta bulunur ve nişasta sayesinde yağ yakımını kolaylaştırarak hızlandırmaktadır. Ayrıca kolesterol oranını düşürür ve vitamin açısından çok zengindir.

Pancar: Pancar kalp sağlığı açısından çok faydalı kırmızı sebzelerden bir tanesidir. İçeriğindeki yoğun lif oranı sayesinde zayıflamaya yardımcı bir besindir.

Lahana: Lahana C vitamini açısından zengindir ve yağ yakıcı etkileri bulunmaktadır. Ayrıca protein açısından çok zengin bir besindir.

 Brüksel Lahanası: İçeriğinde yer alan yoğun protein, vitamin ve lif değerleri açısından çok zengindir. Brüksel lahanası kalori oranı düşük ve yağ yakıcı bir sebzedir.

Havuç: Havucun içeriğinde C, B1 ve B2 vitaminleri yoğun şekilde bulunmaktadır. Yağ oranı düşüktür ve yağ parçalayıcı özellikleri bulunmaktadır.

Balık Yağı: A ve D vitaminleri açısından çok zengindir. Kalorisi düşük ve tok tutma özelliği yüksektir.

Kereviz: Vitamin ve amino asit açısından çok zengindir. Kereviz yağları parçalar ve yok olmalarını sağlar.

Turunçgiller: Turunçgiller midenizin ve sindirim sisteminizin sağlıklı şekilde çalışmasını sağlayarak içeriğinde yer alan mineraller sayesinde yağ yakımını hızlandırmaktadır.

Patlıcan: Patlıcan lif açısından çok zengindir ve lifler tok tutmayı sağlar. patlıcan içerisinde yer alan potasyum B1, B6; magnezyum, bakır, fosfor gibi mineraller bulunur.

Zencefil Kökü: Zencefil kökü düzenli şekilde tüketildiğinde metabolizmayı hızlandırıcı etkileri bulunur. Mide sorunlarını tedavi eder ve yağ yakımını hızlandırır.

Marul: Marul düşük kalorili bir besindir ve yağ yakımını hızlandırıcı etkileri bulunmaktadır.

Taze Fasulye: Taze fasulye içerisinde yer alan protein ve karbonhidrat değerlerinin etkileşime geçmesiyle yağ oranı .çok fazla düşmektedir. Bu sayede yap yakımını kolaylaştıran bir sebzedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.