Bel Çevresindeki Yağlardan Kurtulun

07.03.2015
63
Bel Çevresindeki Yağlardan Kurtulun

Bel Çevresindeki Yağlardan Kurtulmak İçin Basit Öneriler

Bel çevresi gibi rutin olarak hareketin bulunmadığı bölgelerde oluşan yağlanmalar çok zor bir şekilde eritilmektedir. Buna bağlı olarak hoş olmayan görüntülere neden olan bel çevresi yani simit olarak nitelendirmiş olduğumuz yağlanmalar nedeniyle, istediğimiz giysileri dilediğimiz şekilde giyebilme arzumuzu yerine getiremeyiz ve vücudumuz istemediğimiz bir yapıya dönüşür. Peki ya bel çevresindeki yağlardan kurtulmak için ne yapmalıyız. Sizler için bel çevresindeki yağları eritmek için bazı püf noktalarını düzenledik.

 

Bel Çevresindeki Yağları Eritme Yolları

Kahvaltıdan Önce Yürüyüş Yapmalısınız

Çok erken saatlerde okula veya işe gitmek zorunda değilseniz kahvaltıdan hemen önce yürüyüşe çıkmak hem dolaşımınızı ve sindirim sisteminiz ile metabolizmanızı hızlandıracaktır, hem de çok hızlı şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır. Özellikle mide boşken yapılan yürüyüşler yağların çok hızlı şekilde erimesini sağlamaktadır.

 

Haftada 1 Kez Tartılmalısınız

 Diyete başladığınızda çok meraklı bir yapıya geçersiniz ve buna bağlı olarak her gün tartılarak ne kadar kilo verdiğinizi tespit etmeye çalışırsınız ancak bu uygun bir yöntem değildir. Vücut inişli ve çıkışlı şekillerde kilo verir ve bu nedenle günlük tartılmalar size net bir bilgi vermeyeceği gibi sonuç alamadığınızı düşünmenize neden olur ve diyete karşı yılgınlık psikolojisinin gelişmesini sağlarlar. Bu nedenle haftada 1 kez tartılmak, programlı diyet uygulayan bireylerde daha çok kilo kaybı ile karşı karşıya kalmayı sağlayacağından motivasyon arttırıcı bir yöntemdir.

 

Tatlı Yerine Meyve veya Doğal Ürünleri Tüketin

Tatlı gibi besinler içerisinde yer alan bileşenler sayesinde büyük bir oranla yağa dönüşürler ve buna bağlı olarak çok zor eriyen özellikle hareketsiz bölgelere yerleşirler. Tatlı yemediğiniz zaman tatlı krizi geçiriyorsanız sakin olmalısınız ve tatlı ihtiyacınızın olduğu dönemlerde 1 çay kaşığı bal yiyerek mevsim meyveleri tüketmelisiniz, ilk tükettiğiniz anda tatlı ihtiyacınız giderilmemiş gibi bir his yaşayabilirsiniz ancak yaklaşık olarak 15 dakika sonra tatlı krizinizin sona erdiğini göreceksiniz. Unutmayın tek ihtiyacınız olan biraz olsun sabır.

 

Düzenli Uyuyun

Bel çevrenizdeki yağları eritmek için düzenli şekilde uyumalı ve uykunuzu almalısınız, aksi taktirde az uyuyan insanlarda daha fazla yemek tüketme eğilimi görülmektedir. Bu nedenle günlük en az 7 en fazla 9 saat düzenli uyumalısınız.

 

Bel Yağlarınızı Eritmek için Düzenli Nefes Egzersizleri Uygulamalısınız

Düzenli olarak nefes egzersizlerini uygulamak metabolizmanızın hızlı şekilde çalışmasına yardımcı olacaktır. Bu sayede tükettiğiniz besinlerin daha kolay şekilde sindirilmesini sağlayacaksınız. Nefes egzersizleri için 1 dakika içerisinde 1 saniyede 1 nefes ve sonraki 1 saniyede 2 nefes alıp hızlıca vermek şeklinde yapılan uygulamalar yeterli olacaktır.

Önceleri baş dönmesi gibi şikayetler olabilmekle birlikte zamanla alışacaksınız.

 

Belinizi İnceltmek İçin Tuzu Azaltmalısınız

Tuz pek çok ciddi hastalığa neden olduğu gibi kilo alımının da en önemli nedenlerinden bir tanesidir. Tuz vücutta su tutan bir maddedir ve tuzu azalttığınızda vücudunuzdaki ödemlerden kolaylıkla kurtulabileceğinizi göreceksiniz. 

 

Bel Bölgesini Eritmek İçin Farklı Egzersiz Hareketleri Deneyin

Belinizi inceltmek için hep sabit hareketlerle egzersiz uygulamaları gerçekleştirmek olumlu sonuçlar elde etmenize engel olabilmektedir. Bunun yerine egzersiz hareketlerinizi düzenli olarak değiştirerek ve geliştirerek daha olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

Bel Bölgesindeki Yağları Eritmek İçin Günde 2 Litre Su İçin

Su vücutta özellikle hareketsiz bölgelerde meydana gelen yağlanmaların parçalanarak vücuttan atılmasını sağlamaktadır. Bu özellikleri sayesinde gün içerisinde su tüketiminin bel bölgesindeki yağları eritmek üzerindeki etkileri tartışılmaz. Ayrıca yemeklerden hemen önce içilen 1 büyük bardak su ile daha çok midenizi doldurursunuz ve buna bağlı olarak doygunluk hissiniz artar.

 

Bel Bölgesindeki yağları Eritmek İçin Limonlu Su İçin

Özellikle sabah uyanır uyanmaz limonlu su içerek güne başlamak vücudunuzdaki toksinleri atabilmeniz için size yardımcı olacaktır. Haftanın sadece 1 günü limonlu suyunuzun içerisine 1 çay kaşığı kadar elma sirkesi ilave edebilirsiniz. Bu sayede yağları parçalayıcı etkiyi arttıracaksınız, ancak haftada 1 günden fazla uygulayacak olursanız böbreklerinizde olumsuz sonuçlara neden olabilmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.