Bebek Kıyafeti Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

11.12.2014
57
Bebek Kıyafeti Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek Kıyafeti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eskiden bebekler standart giysilerle büyüyene kadar idare edermiş. Oysa günümüz şartlarında bakacak olursak özellikle anneler arasında bebeklerini giydirme konusunda bir yarış söz konusu. bebeğin doğumundan sonra o kadar fazla giysi alınıyor ki, bebek hızlı büyüme dönemindeyken bu giysilerin pek çoğunu giyemiyor bile.

Bebek kıyafeti seçimi sadece görselliğin önemli olduğu bir durum değildir ve önemli olan bebeğin kıyafetin içinde rahat ve huzurlu olabilmesidir. Son dönemlerde bebek kıyafeti markaları o kadar fazla artı ve bebek kıyafeti koleksiyonları o kadar çeşitli ki, insan bebeği olmasa bile vitrinlerden gözlerini alamıyor. Anne babaların istek ve arzularına en iyi şekilde cevap verebilen bebek kıyafeti üreticileri, özellikle son yıllarda yetişkinlerle aynı modellere sahip kıyafetleri bebekler için üretebiliyorlar.

Ancak model ne olursa olsun bebek giyiminde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri rahatlığıdır. Unutmayın bebeğiniz rahatsız olursa huysuzlanır ve sizi de rahat bırakmaz.

 

Bebek Kıyafeti Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

* Genellikle ilk kez anne olacakların yaptığı en büyük hatalardan bir tanesi, yenidoğan bebeğe olması gerekenden çok daha fazla kıyafet almaktır. Emin olun bebeğiniz o kadar hızlı büyüyecek ki aynı giysiyi bir kez daha giydirme fırsatı bile bulamayacaksınız.  Bu nedenle bebek kıyafeti seçimi sırasında mantığınızla hareket edin ve bebeğinizin ihtiyacı oldukça alışveriş yapın. Bu sayede kıyafetlerin giyilmeden eşe dosta verilmesine gerek kalmadan sadece kullanacağınız giysilere para vereceksiniz.

* Ayrıca kullanışlı giysiler seçmek çok önemli. Bebeğinizin sürekli altını değiştireceğinizi göz önünde bulundurarak alt kısmı çıt çıtlı tulumlar ilk dönemler için çok iyidir. Ayrıca çok dar giysiler bebeğin kendini sıkmasına neden olur ve bu durum gaz oluşumunun artmasına neden olur. Ayrıca bebek kıyafeti seçimi sırasında bebeğinizin başının büyüklüğünü göz önünde bulundurun

* Bebeğinize mevsimsel şartları göz önünde bulundurarak kıyafet seçmelisiniz. Kışın kalın çoraplar, polar pıjama takımları ve kalın tulumlar almanız gerekirken yazın ise bu ürünleri kullanacak olursanız bebeğiniz pişik gibi cilt rahatsızlıkları yaşayacaktır. Özellikle yaz aylarında bebeğinizi çok fazla kalın giydirmeyin ki, tüm kış kapalı kalan ve hava almayan bedeni ve cildi hava alabilsin. Bu detay bebek kıyafet seçiminin en önemli unsurlarından biridir.

* Özellikle erkek bebeklere giydirilen papyon, gravat veya diğer sıkı aksesuarlar bebeğin huzursuz olmasına neden olacaktır. Bu nedenle bu tür aksesuarları minimum süreler giydirmeli ve sonrasında bebeğinize rahat giysiler giydirmelisiniz. Yenidoğan döneminde olan bebeklere kıyafet seçimi, sadece yenidoğan bölümünden yapılmalıdır. Bu kıyafetler bebeğin huzurlu olabilmesi için çok rahat olarak seçilmiştir.

* Ayrıca bebeğiniz biraz büyüdükten sonra bebeklerde kıyafet seçimleri yavaş yavaş çocuğa aşılanmaya başlamalıdır. Ona bugün ne giymek istediğini sorarak işe başlamalı ve yavaş yavaş özgüven ve tarzının gelişmesine yardımcı olmalısınız.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.