Güzel ve Bakımlı Olmak İçin Öneriler

11.02.2015
76
Güzel ve Bakımlı Olmak İçin Öneriler

Bakımlı Bir Kadın Olmak İçin 10 Öneri

Bakımlı olmak ve ilgi çekmek biz bayanların en çok özen gösterdikleri durumlardan bir tanesidir. Bakımlı olduğumuzda psikolojşk açıdan kendimizi daha mutlu ve huzurlu hisseder ve kendimize olan güvenimizi arttırırız. Gelelim bakımlı olmak için dikkat etmemiz gereken bazı unsurlara.

 

Güzel ve Bakımlı Olmak İçin Dİkkat Edilmesi Gerekenler

Topuklu Ayakkabılar Tercih Edin

Topuklu ayakkabı bir kadının en önemli silahlarından bir tanesidir ve topuklu ayakkabı daha alımlı bir görünüm oluşturmaktadır. Topuklu ayakkabılar vücut şeklinin çok daha fazla orantılı olmasını sağlayacaktır.

 

Kırmızı Ruj İle İddialı Olun

Kırmızı ruju doğru şekilde kullanabildiğiniz sürece çok çekici ve hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Yeterki kırmızı ruju doğru renk geçişleri ve tonlarda kullanmayı bilin. Kırmızı rujun özellikle erkekler üzerinde çok olumlu etkileri bulunmaktadır. Kırmızıya odaklanan erkekler bayanlardan daha çok etkilenmekte ve diğer kusurları görmemektedir.

 

Kalem Eteklerle Tarzınızı Yaratın

Kadın vücudunun tüm kıvrımlarını çok hoş bir şekilde ortaya çıkaran kalem etekler her türlü ortama uygun olarak kullanılabilmektedir. Evde, işte, okulda ve arkadaş davetlerinde kolaylıkla tercih ederek uyum sağlayabileceğiniz kalem etekler ilginin üzerinizde olmasını sağlayacaktır.

 

Uzun ve Bakımlı Saçlar Fark Yaratacaktır

Uzun ve gösterişli saçlar bir kadını en çok gösteren özelliklerden bir tanesidir. Sürekli olarak saçlarınızı kuaförde yaptırmanıza gerek yok, sadece dolgun ve uzun saçlara sahip olmak yeterli.

 

Doğallıktan Asla Uzaklaşmayın

Bakımlı olmak için yapılan güzellik faktörlerinin hiç birini abartmamalısınız. Özellikle abartı makyaj ve ten renginin bozulmaya uğradığı boyalar ve ten rengi ile tezat oluşturan saç renkleri erkekler için çok itici bir faktör olarak gözlemlenmektedir. Abartılı allıklar, çok net ve keskin renklerde rujlar ve aşırı makyaj tüm erkekler tarafından basit olarak nitelendirilmektedir.

 

Kilonuzu Kontrol Altında Tutmalısınız

Çok aşırı kilolu olmak veya çok aşırı şişman olmak sizi rüküş gösterecektir. Bu nedenle boyunuz ve kilonuzun ortalamasını bulmalı ve bu anlamda ideal kilonuza ulaşarak bunu korumaya odaklanmalısınız.

 

Eyeliner Gözlerinizi Çekici Kılacaktır

Eyeliner gözlerinizin çok çekici ve anlamlı bakmasını sağlayan en önemli silahlarımızdan biridir. özellikle gece makyajı ve günlük makyajın vazgeçilmez unsurlarından bir tanesi eyeliner olarak bilinmektedir.

 

Parfüm İle Bıraktığınız Etkiyi Derinleştirebilirsiniz

Teniniz ile uyum içerisinde olduğunu bildiğiniz bir parfümünüz mutlaka vardır. Ancak henüz kendinize uygun parfümü bulamadıysanız yanınıza en sevdiğiniz erkek arkadaşlarınızdan birini alın ve parfümeri mağazalarını ziyaret edin. Burada kendinize en uygun parfümleri deneyerek ideal kokunuzu bulabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.