Limon Suyu İle Saç Rengini Açmak

16.01.2015
67
Limon Suyu İle Saç Rengini Açmak

Limon Suyu İle Saç Rengini Açmak

Saç renginizi boya kullanmadan ve kimyasal hiç bir yönteme gerek kalmadan açabilmek mümkün. Üstelik evinizde en çok bulunan malzemelerden biri olan limonla. Limon suyu ile saç rengini açmak için aşağıda belirtmiş olduğumuz kürü uygulayın ve doğal yollarla saç rengini açmak üzerine geliştirmiş olduğumuz diğer yöntemleri deneyin. Saçlarınızın istediğiniz tonda nasıl açıldığına şaşıracaksınız.

 

Limon Suyu İle Saç Rengini Açma Kürü

* 1 Su bardağı taze limon suyu ve yarım çay bardağı kaynar suyu karıştırın ve iyice karıştığına emin olun.

* Karışımın içerisine vitamin açısından zenginleştirmek için 1 su bardağı doğal sıkılmış portakal suyu ilave ediyoruz ve hazırlamış olduğumuz karışımımızı sprey türü bir şişeye koyuyoruz.

* Karışımı saçlarınıza uyguladıktan sonra 30 dakika kadar güneşte beklettiğinizde etkisi daha fazla olacaktır. Bu karışımın tam anlamıyla etki gösterebilmesi için 30 dakika uyguladıktan sonra limon suyu kürünü yeniden uygulayarak 3 kez uygulayıp 90 dakika uygulandığında en etkili sonuçlar elde edilecektir.

 

Saç Açıcı Limon Kürünü Saç Kremi İle Kullanın

* Kuru saçlara sahip olan bireyler limonun içerisinde yer alan asit daha kuru bir etki yaratacağından hazırlanan karışımı saç kremiyle uygulanması daha doğru olacaktır.

* Saç rengi açıcı limon kürü 1 su bardağı kadar kullanıldığında yarım cay bardağı kadar saç kremi kullanılmalıdır.

 

Saç Rengi Açıcı Limon Kürü, Güneş Kremi ile Uygulanabilir

* Yukarıda belirttiğimiz tarifi saçlarınıza uyguladıktan sonra güneşte beklemeniz gerekeceğinden, saçlarınızın güneşin olumsuz etkilerinden korunmasını sağlamak amacıyla güneş kremi uygulamanız gerekmektedir.

* Güneş kremini saçlarınıza çok az ancak cildinize daha çok sürmelisiniz. Aksi halde 90 dakikalık bir uygulama sırasında güneşin altında cildiniz zarar görebilir.

 

Not: Saç renginizin doğal yollarla açılması işlemini 1 kez uyguladıktan sonra saçlarınızın yıpranarak kırılmaması için en iyi şekilde nemlendirilmesi ve bu işlemin 10 gün ara verilmeden uygulanmaması gerektiğini unutmamalısınız.

Limon suyu içerisinde yer alan asitler, saçlarınız iyi şekilde nemlendirilmediğinde, saç yapınızı zayıflatarak istenmeyen kırılmalara ve hatta dökülmelere neden olabilmektedir. Ancak doğal bir yöntem olduğu için saç boyaları gibi saçların hava almasını engelleyici etkileri görülmez.

 

 

 

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.